• Načítám...
>

Ochrana životního prostředí výrobou céček

Na Letišti Václava Havla Praha zavedli inovativní přístroj na třídění plastu s názvem Céčkomat. Dokázali tak, že se třídění stalo zábavou. To však není jediný způsob, jakým se letiště snaží zlepšovat životní prostředí.

Reklama

Životní prostředí je jednou z priorit pražského letiště. Vzhledem k tomu, že ho určitým způsobem ovlivňuje, má tendence chovat vůči němu odpovědně. “Chtěli jsme více upozornit cestující na třídění odpadu. Využili jsme Céčkomat,” řekla tisková mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková.

Postup je jednoduchý. V prvním kroku zmáčknete lahev. Poté ji v hodíte do stroje a počkáte, než se vytvoří drť. Drť poté propadne a vy se můžete dívat, jak se vyrábí granulát. Tento granulát se přetaví na céčka. Dlouhodobě se provádí monitoring okolních plodin, půdy nebo vod. “Zajímavou novinkou je biomonitoring pomocí včelstev,” uvedla Marika Janoušková.

“Nasbírané vzorky medu a pylu pravidelně odevzdáváme a odborníci nám dělají všechny možné rozbory. Můžeme konstatovat, že od té doby, co biomonitoring provádíme, jsou výsledky výborné,” uvedla koordinátorka, Životní prostředí, Letiště Václava Havla Praha Lucie Bílková.

Letiště dostalo za svůj med několik ocenění. Jedním z nich bylo ocenění Český med od Českého svazu včelařů. V loňském roce získal dokonce i zlatou medajli. “Naším úspěchem jsou dobré výsledky rozborů a samotný med je už jen třešničkou na dortu,” dodala Lucie Bílková.

Nad legislativní rámec provádí letiště například ekologické výchovy na základních školách, kde žáky zábavnou formou učí, jak se mohou chránit proti hluku nebo jak se mají chovat, aby neznečišťovali okolní prostředí.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu