• Načítám...
>

Kvalitní vyučení v oboru zajistí SOU Pramen

  • 19. ledna 2018,
  • 15:54,
  • PRAHA,
  • Jana Schillerová

Střední odborné učiliště gastronomie a podnikání má rozhodně co nabídnout. Má široké portfólio studijních oborů a perfektně vybavená odborná pracoviště. Co všechno se v nich budoucí pekaři, cukráři, řezníci, kuchaři nebo floristi učí, uvidíte v reportáži.

Reklama

"My jsme učiliště gastronomie a podnikání. Máme cca 700 žáků, máme maturitní obory a tříleté učební obory. Maturitní obory jsou hotelnictví, turismus a obchodník. To je jednak pro obchodní služby a jednak pro gastronomii. Pak máme 8 učebních tříletých oborů," řekla Zdeňka Matoušová, ředitelka školy.

Mezi tříleté obory patří aranžér, cukrář, kuchař, číšník, pekař, prodavač a řezník uzenář. Škola dále umožňuje svým absolventům i nástavbové studium. Škola je komplexním učilištěm, které zajišťuje teoretickou i praktickou výuku gastronomických a podnikatelských oborů. Škola disponuje vybavenými pracovišti pro cukráře, pekaře, kuchaře nebo řezníky.

"Nejsme odkázaní jen na cizí pracoviště, ale máme i vlastní pracoviště," řekla Zdeňka Matoušová.

"Nacházíme se na cukrářské dílně, učíme se tady základy dortů, učíme se i avantgardní dorty, čajové pečivo," řekla Jaroslava Grácová, učitel odborného výcviku.

"Tuto školu jsem si vybrala, protože mě cukrařina už odmalička bavila a chodila sem má sestra. Naučila jsem se tady nějaké nové druhy cukroví, nové druhy dortů, krémů," řekla Eliška Vančurová, studentka oboru Cukrář.

"Nastoupila jsem na maturitní obor, s tím že jsem chtěla dělat maturitu, ale během studia jsem zjistila, že mě baví cukrařina," řekla Veronika Bauerová, studentka oboru Cukrář.

"Zde se žáci naučí běžné pečivo, což je třeba rohlík, veka, potom jemné pečivo, třeba klasický kynutý koláč s tvarohovou náplní a výrobu některých druhů chlebů," řekla Ivana Bodláková, učitel odborného výcviku.

"Nejvíc se tu dbá na pravidla, přátelské chování a systém, který nás čeká jednou v životě," řekla Magdaléna Vinická, studentka oboru Pekař.

"Naučila jsem se vykošťování, jitrnice, tlačenky, paštiky," řekla Julia Cibulko, studentka oboru Řezník.

Nedílnou součástí pro obor Kuchař - číšník je kuchyň s jídelnou, kde se žáci učí výrobu pokrmů včetně obsluhy zákazníka. Další obor, které má SOU ve svém portfoliu, je prodavač květin.

"Praha má hodně květinářských provozoven a je o ty žáky obrovský zájem," řekla Zdeňka Matoušová.

"Zde můžeme vidět obor Prodavač květin. Učí se zde normální vazby, adventní věnce, teď se učí sezónní či různé dekorace. Praktická část výuky probíhá v různých květinářstvích a v prestižní firmě Holandské květiny, kde máme smlouvu. Nejvíce se zaměřujeme na to, aby tu květinu dokázali prodat, vyprezentovat jí, nabídnout jí, jak se o ni starat a tak dále. Také poznat, jaký je to druh květiny a děláme z nich odborníky a ne obyčejné prodavačky, protože do květinářství si nemůže stoupnout každý," řekla Tereza Moudrá, učitel odborného výcviku.

"Vždy mě bavilo aranžovat kytky nebo je nějak vázat, takže mě to už k tomu táhlo odmala. Naučila jsem se vše o těch kytkách, jak je vázat, jejich názvy české i latinské, jak se o ně postarat. Po studiu je možnost, že bych si mohla udělat nástavbové studium a nebo bych mohla nastoupit tam, kde mám teď praxe, do Holandských květin," řekla Barbora Sosnovcová, studentka oboru Prodavač květin.

Škola nabízí dále také barmanský nebo baristický kurz. Po vystudování školy nachází absolventi veliké uplatnění po studiu, ať už v nejrůznějších pražských hotelích, restauracích nebo velkých obchodních řetězcích.  

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu