Muzeum alchymistů vás provede dobou Rudolfa II.
- 5. ledna 2016,
- 23:25,
- PRAHA,
- Jaroslav Brousil
V době vlády Rudolfa II. se Praha stala mekkou alchymie a pohybovalo se zde mnoho vynikajících alchymistů, mágů, ale i šarlatánů. Mezi ně patřil i Edward Kelley, který je veřejnosti známý především zásluhou filmů Císařův pekař a Pekařův císař. V pražském podhradí můžete navštívit jeho laboratoř.
Autentickou atmosféru laboratoře jednoho z nejslavnějších rudolfinských alchymistů magistra Edwarda Kelleyho najdete v domě U osla v kolébce, ve kterém skutečně žil.
"Ten tu vybudoval například točité schodiště, po kterém se jde nahoru do jeho laboratoře. Dům U osla v kolébce se to jmenuje protože Edward Kelley přičaroval jednomu dítěti oslí uši," vysvětlil Filip Jan Zvolský, provozovatel muzea.
Pod pokličku kotlů rudolfinských alchymistů a mágů můžete nahlédnout ve dvou částech muzea.
"První část je přízemí, kde jsou interaktivní exponáty, mnoho informací o alchymii a tajuplná místnost Faustova domu. Poté se vystoupá na půdu do labarotaria Edwarda Kelleyho, kde i on sám je k vidění. Najdete tu také Johna Dee, Rudolfa II. a nechybí tu ani William Shakespeare. Proč je tu i on, tak na to se přijďte podívat sem přímo k nám osobně,” zve Filip Jan Zvolský.
Muzeum alchymistů nabízí i doprovodné akce jakými jsou oživlá laboratoř, kdy se v rámci divadelního představení rozklokotají kotlíky magistra Kellyho. Muzeum nabízí i procházku po stopách alchymistů hradem i podhradím nebo jednou ročně sen svatojánského vršku.
Muzeum alchymistů můžete navštívit denně od 10:00 do 20:00 hodin.