• Načítám...
>

Muzeum popu připomíná hudbu z roku 1989

  • 11. října 2019,
  • 1:29,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Hudba v Československu i zahraničí v roce 1989. To je téma výstavy "Devětaosmdesátej revizitit". Ta je k vidění v Pop muzeu v Praze. Mimo ní nabízí muzeum i stálou expozici věnující se historii českého popu, rocku a folku.

Reklama

Pražské Pop muzeum připomíná události z roku 1989. Při té příležitosti je tu k vidění nová výstava pod názvem Devětaosmdesátej revizitit.

"Je to takový kaleidoskop toho, co se dělo v příslušném roce nejen v domácí, ale také ve světové a populární hudbě. Jsou tady vypíchnuty důležité události, ať už to jsou dobové festivaly nebo návštěvy zahraničních kapel, kterých bylo v porovnání s dneškem pramálo, ale oproti roku 87 nebo 88 to byl pokrok, když přijel např. Stevie Wonder," řekl Radek Diestler, autor výstavy.

K vidění tu jsou také například obaly desek, výsledky hudebních anket a další.

"Jsou tady představeny určující dobové trendy. Tehdy v Československu byl konec 80. let ve znamení razantního nástupu heavy metalu, ale zároveň to byla také doba, která velmi přála folku nebo folkovým písničkářům. Potom samozřejmě zmiňujeme i ty momenty, kdy se populární hudba propojila s politikou, ať už to byla třeba Bratislavská lyra 89 a nebo potom samozřejmě účast rozlišných populárů na demonstracích jak na Václavském náměstí, tak na Letné," řekl Radek Diestler.

Výstava potrvá do 1. února příštího roku a mimo ní si mohou návštěvníci prohlédnout také stálou expozici, která se věnuje historii českého popu, rocku a folku.

"Máme tady funkční klávesy Crumar, na které hrál Jan Farmer Obermayer z kapel The Matadors a George and Beatovens, máme tady kytaru Pavla Hammela, Jiřího Schelingera, Petra Jandy," řekl Radek Diestler.

Muzeum je otevřeno vždy ve středu a čtvrtek od 16 do 20 hodin a v sobotu mezi 14. a 18. hodinou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu