Gymnazisté z Prahy 8 se učí s pomocí tabletů
- 25. září 2014,
- 10:35,
- PRAHA 8,
- Tereza Haasová
Gymnázium U Libeňského zámku v Praze 8 se spolu z dalšími 11 školami z celé České republiky zapojilo do projektu Škola dotykem. Žáci a učitelé tak otestují vyučování za pomoci tabletů a během celého roku budou zjišťovat, zda je tento způsob výuky efektivnější. Jaké možnosti tablety nabízejí se dozvíte v následujícím příspěvku.
Chytré technologie a tablety jsou pro gymnazisty běžnou záležitostí, dosud je ale během vyučování spíše schovávali pod lavicí a využívali třeba na hry. Projekt Škola dotykem se ukázat, že tablety lze využít i jinak. „Jedná se o výzkumný projekt. My jako nezisková organizace EDULAB jsme ve spolupráci se společností Samsung vybrali 12 škol v celé České republice a těm jsme dodali techniku,” vysvětlil zástupce organizace EDULAB Michal Orság.
Na gymnáziu U Libeňského zámku si po měsíci novinku pochvalují. „Jsme rádi, že se můžeme zapojit. Je to podpora vyučování a výchovy žáků,” řekl ředitel gymnázia František Kosina a učitelka Petra Červenská ho doplnila: „Je to jiný způsob prezentace učiva, testování a vyhledávání informací.”
Do projektu je zapojeno 32 studentů prvních ročníků. Ti se shodují, že nový způsob vyučování je zábavnější. „Je to výborný nápad. Pro nás je to něco, co známe a čemu rozumíme. Je to dobrý nápad i pro ostatní školy,” míní studentka Alžběta Urbancová.
Studenti zatím využívají tablety jen při některých hodinách, možnosti ale mají rozsáhlé. Tablety totiž najdou uplatnění ve všech předmětech, včetně tělocviku. Je možné například natočit svůj běh a ten pak analyzovat ve fyzice.
„Začínáme s chemií, zeměpisem nebo hudební výchovou a postupně nevylučujeme využití tabletů i v dalších předmětech,” vysvětil František Kosina.
Projekt už mají za sebou žáci na Slovensku a výsledky jsou prý pozitivní. Čeští učitelé se zatím učí s novou technologií pracovat. Už od srpna probíhají školení, která budou pokračovat během celého roku.