Záchranná služba se zázemí v Troji nedočká
- 1. října 2016,
- 8:31,
- PRAHA 7,
- Barbara Kirchnerová
Ve čtvrtek padlo rozhodnutí ohledně výstavby budovy pro záchrannou službu v pražské troji. I přes snahu magistrátu a některých zastupitelů se stavět nebude a hledá se tak alternativa. Nově se tak uvažuje o Palmovce.
Ve čtvrtek 21. září proběhlo setkání zastupitelstva v MČ Praha Troja, kde bylo potvrzeno negativní stanovisko k výstavbě nové zdravotní záchranné služby.
Radek Lacko, radní hl. m. Prahy uvedl: „V tuto chvíli můžeme říct, že varianta Troja je mrtvá, takže v tuto chvíli hledáme další varianty.“
Hlasování o výstavbě bylo v poměru šest ku třem. Ne všichni tedy byli proti.
Milan Tesař, zastupitel MČ Praha Troja uvedl: „Kvůli našemu úřadu se předělával celý projekt a myslíme si, že není dobré nechat něco předělávat do nekonečna a i pro nás „trojské“ by to bylo výhodou. Mohlo by to být i zdravotní středisko.“
Z pohledu magistrátu se dá říct, že toto rozhodnutí bude zmařená investice, do které bylo do dnešní doby investováno více jak 40 milionů korun.
Daná městská část se však hájí, že k tomuto postoji má adekvátní důvody.
Tomáš Bryknar, starosta MČ Praha Troja sdělil: „Ty nejpodstatnější pro mě osobně jsou ty, že se stále nacházíme v záplavovém území, v místě, kde je vysoká hladina spodní vody. V místě, kde je předpolí MČ Praha Troja, a proto si myslím, že umisťovat takto významnou budovu do takového prostředí je nešťastné a riskantní. Toto území by si zasloužilo jiné využití.“
„Pokud se Troja má zachovat „městotvorně“ a nehájit si své partikulární zájmy, tak jediné co může vzniknout na území magistrátu, je parkovací dům,“ sdělil Lacko.
V jednání je však už nové místo, kde by záchranná služba mohla vzniknout.
„Myslím si, že nejblíže máme variantu na Palmovce, kde je rozestavěný skelet, takže to by, v případě, že se splní podmínky, které si záchranná služba dá, mohlo odpovídat renomé záchranné zdravotní služby,“ dodal Lacko.
Nové sídlo záchranářů tedy možná bude na Palmovce.