Studenti se zamýšleli nad problematikou války
- 27. června 2017,
- 16:35,
- PRAHA 1,
- Jana Schillerová
Jak válkám předcházet a jak se s nimi vypořádat? Těmito tématy se zabývali studenti Malostranského gymnázia, v rámci mezinárodního projektu. Na něm spolupracovali s vybranými studenty evropských škol.
Evropa ve válkách aneb jak se vypořádat s konflikty slovy a ne mečem, se stalo tématem Malostranského gymnázia, které se před dvěma lety zapojilo do projektu Erasmus +.
"Cílem bylo vytvořit studijní materiály z různých podtémat projektu. Tyto materiály potom budou zveřejněny na webech EU a budou je moci využívat všichni učitelé v rámci EU," řekla Jitka Voldánová, zástupkyně ředitele Malostranského gymnázia.
5 zemí včetně Norska, Turecka, Španělska a Itálie spolupracovalo na celkem 5 tématech. Prvním tématem byly Ekonomické, politické a ideologických důvody konfliktů, dalším Hudba, literatura, film a politické propagandy, dále pak Menšiny a problémy, Úlohy žen během válek a v neposlední řadě Válka a věda.
"Důležitou součástí toho projektu byly mezinárodní sjezdy těch studentů, kdy každý ten student jednou vyjel někam do partnerské země, kde spolupracoval s ostatními na tom projektu a sdílel informace," řekl Ondřej Švorc, učitel dějepisu a angličtiny, Malostranské gymnázium.
Cílem projektu bylo prozkoumat historicky
anketa
"Je to velmi přínosné, nejen pro studenty tohoto gymnázia, ale i pro partnery ze zahraničí, kteří se přihlásili," řekla Eva Špačková, radní MČ Praha 1.
Na projektu se podílelo 25 vybraných studentů. Studenti, kteří se projektu neúčastnili, si mohli několik desítek vytvořených aktivit ze všech zemí vyzkoušet a zahrát v rámci speciálního dne Erasmus day.