• Načítám...
>

PVK uspořádaly panelovou diskuzi o biodiverzitě

  • 17. října 2024,
  • 16:25,
  • PRAHA,
  • Lucija Veselá

Rozmanitost života v přírodě, tedy biodiverzita, byla tématem panelové diskuze, kterou uspořádaly Pražské vodovody a kanalizace, které se tímto tématem dlouhodobě zabývají. Během diskuze byly představeny konkrétní příklady z praxe, ale i možnosti synergie spolupráce mezi městskou samosprávou, firmami a akademickou obcí pro dosažení společného cíle, tedy zdravé a pestré krajiny.

Reklama

Pražské vodovody a kanalizace aktivně podporují biodiverzitu, tedy rozmanitost života v přírodě. Proto s cílem vzdělávání upořádaly panelovou diskuzi zabývající se právě tímto tématem.

"Pro nás je biodiverzita dlouhodobě téma, které přitahuje pozornost nejen z toho důvodu, že je to citlivé z pohledu i našich technologií, to znamená ochrany zdrojů vody, ale i s ohledem na osvětu veřejnosti. Všechny podobné panelové diskuze, které přitáhnou k jednomu stolu nebo do jednoho sálu odborníky a laickou veřejnost, jsou velice důležité," řekl Petr Mrkos - generální ředitel PVK.

Během diskuze odborníci mimo jiné představili konkrétní případy dobré praxe.

"Dnes se mohli dozvědět o tom, jakým způsobem se hospodaří v biodiverzitních areálech, jakým způsobem probíhá ochrana, protože i tady v Praze si spousta lidí myslí, že ta příroda je výrazně chudá, je pravda, že v posledních desítkách let se ta biodiverzita hodně snížila, ale my se snažíme v oblasti těch biodiverzitních areálů hospodařit tak, abychom umožnili návrat některým vzácným druhům," řekl Petr Mrkos - generální ředitel PVK.

Do této osvětové akce se zapojil i Magistrát hlavního města Prahy, který se aktuálně snaží podpořit diverzitu rostlin na území hlavního města.

"Podporujeme ji tím, že vytváříme svou vlastní směs, říkáme tomu pražská regionální směs, kterou používáme na našich pozemcích. Jde o geneticky původní rostliny, které se nachází na území Prahy, jsou i v Praze sklízeny a následně v matečnících pěstovány. Podporujeme tím i diverzitu motýlů, ploštic nebo brouků," řekl Jiří Rom - odbor ochrany prostředí MHMP.

Velmi aktivní je v tomto směru i městská část Praha 12, která představila nejen svůj projekt, jímž je kilometr dlouhý úsek, kde došlo k výsadbě regionální směsi na podporu biodiverzity v daném místě, ale i jaké jsou jejich další plány.

"Udržet tu současnou údržbu, dělat dosev těch lokalit a následně přidat v příštím roce naučnou stezku, která bude vysvětlovat význam biodiverzity, hmyzu a dalších environmentálních témat," řekl Vojtěch Mikoláš - místostarosta MČ Praha 12.

Což jasně svědčí o tom, že má v hlavním městě biodiverzita zelenou. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu